Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Muğla Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Muğla Namaz Vakti
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Boğaziçine Büyük Teknoloji Yatırımı
 
 

http://www.milasaktuel.com/bogazici-bir-ilki-daha-basardi/

 

Milas’ın dünyaya açılan penceresi ve turizmde parlayan yıldızı Boğaziçi Mahallesi’nin Muhtarı ve Boğaziçi Derneği Başkanı İbrahim Köksal tarafından bir yıldan bu güne Türk Telekom Muğla Müdürlüğü ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimler sonucunda Boğaziçi Mahallesi’ne Fiber Optik İnternet iletişim kablosu döşenmesi talebi 2016 yatırım programına alındı.

Boğaziçi Mahalle Muhtarı İbrahim Köksal; “Fiber Optik kablonun Boğaziçi Mahallemize döşenmesi sonucunda aynı abonelik ücreti ile halen 8 megabit gücünde olan internet erişimi 200 megabite hızına erişecek. Bu hatta bağlı aboneler 5 G ile iletişimi yurtiçi ve yurtdışı kesintisiz kullanacak. Tamamlanacak çalışma üçboyutlu görüntüler 4 ve 5 K destekler hale getirecek.

Bu kabloların güvenliği için 24 saat kameralı görüntü sistemi kurulması da mahallemizdeki asayiş sorununa da yardımcı olacaktır.

Mahallemiz, Fiber Optik iletişim sisteminin kurulması ile yatırımcıların ve özellikle yabancı turistlerin tercihi olacaktır. Ayrıca, Tuzla deniz geçişi yol üzerindeki can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan ve aynı zamanda görüntü kirliliği yaratan mevcut ağaç telefon direklerinin kaldırılması, kablonun yer altına alınması talebimiz de uygun görülmüş olup, Büyükşehir Belediyemiz Fen İşleri Daire Başkanlığının devam eden yol, köprü ve menfez çalışmaları ile birlikte tamamlanacağı bildirilmiştir.

Taleplerimize olumlu yanıt veren Telekom yetkililerine ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz” diyerek verilen çabanın boşa gitmediğini, çağın iletişim ve bilgi çağı olması nedeniyle bu tür bir hizmetin Boğaziçi Mahallesi’nin geleceğine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.


18/11/2015 Okunma Sayısı: 1629Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Yayla
Köyümüzün kıymetli sakinlerinden Salih Tuzla'nın vefatından dolayı çok üzgünüm.Kardesimize Allahtan rahmet,kederli ailesine,yakınlarına ve köyümüze başsağlığı dilerim.Mehmet Yayla.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız