Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Muğla Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Muğla Namaz Vakti
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Boğaziçimizin Sanatçı Köyü Olmasına Karar Verildi
 
 

http://www.hurriyet.com.tr/milasa-sanatci-koyu-40013954

Bodrum ve Milas ilçelerinde yaşayan sanatçıları bünyesinde barındıran Karya Sanat Emekçileri Derneği (KASANDER) tarafından Milas’ın Boğaziçi Mahallesi’nde 36 dönüm alan üzerine Sanatçı Köyü kurulacak. Yönetim kurulu üyeleri arasında tarihçi Sadık Türksavaş, sinema eleştirmeni Selen Uysal, tiyatro sanatçısı Cansu Çelik, doğa ve sualtı fotoğrafçısı Özkan Yıldız ve sinema oyuncusu Fuat Onan’ın yer aldığı KASANDER, sanatçılara sahip çıkmak ve bölgedeki sanatçıları bir çatı altında toplamak amacıyla hazırladığı projeyi hayata geçiriyor.

KASANDER Başkanı Dr. Taner Uysal, 3 buçuk milyon dolara mal olacak projenin önümüzdeki mayıs ayında bitirileceğini belirterek "Ülkemiz sanatçılarının zor günlerinde, ücretsiz olarak barınma, sağlık ve sosyal sorunlarını gidermek için Milas ve Bodrum ilçeleri arasında yer alan Boğaziçi tatil beldesinde bir Sanatçı Köyü kurma çalışmasına başladık. Deniz manzaralı, imar, yol ve altyapı sorunları olmayan arazi ile ilgili oluşturulan protokol dosyasına imzalarımızı attık. Kuracağımız ve uluslararası standartlara sahip bu köyde sanatçılarımızın her türlü ihtiyacını karşılarken, Sanatçı Köyü’nde ulusal ve uluslararası sinema, tiyatro festivalleri düzenleyeceğiz. Ayrıca yaşamda güçlük çeken ve güç koşullar altında yaşayan değerli sanatçılarımızı burada konuk ederek genç sanatçılarımızla buluşturup atölye çalışmaları yapmalarını sağlayacağız. Güzel sanatlar alanında okuyan öğrencilerimize burs desteği sağlamaya başladık. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan yılların sanat emekçileri, bu Sanat Köyü’nde barınma sıkıntısı olmadan, köy bünyesinde oluşturulacak atölyelerde, sanatlarını icra edebilecekler ve deneyimlerini sunabilecekler" dedi. 

Uysal, projenin oluşmasında iş adamları Murat Güvener ile Ahmet Yanık’ın emeği geçtiğini belirterek Vali Amir Çiçek’in de hızla gelişen proje için her türlü destek sözü verdiğini sözlerine ekledi.

18/11/2015 Okunma Sayısı: 1732Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Yayla
Köyümüzün kıymetli sakinlerinden Salih Tuzla'nın vefatından dolayı çok üzgünüm.Kardesimize Allahtan rahmet,kederli ailesine,yakınlarına ve köyümüze başsağlığı dilerim.Mehmet Yayla.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız