Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Muğla Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Muğla Namaz Vakti
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Sağlık Merkezi ve İlköğretim Okulu Yapımı
 
 

Yerli ve yabancı turizm'in gözdesi olan , yaz sezonunda 55.000 , 60.000 nüfusa ulaşan mahallemizin acil sorunlarından , sağlık merkezi ve ilköğretim okulu eksikliğinin giderilmesi için milas kaymakamlığı , muğla valiliği , sağlık bakanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucunda Tuzla yerleşim yerimizde , Vita Golf bitişiğindeki milli emlak'a ait 5839 parselde sağlık merkezi için 15.000 m2 , ilköğretim okulu yapımı için " bilgisayar donanımlı , yabancı dil müfredatlı " 20.000 m2 , yer tahsisi yapılmış olup sağlık bakanı Sn Mehmet Müezzinoğlu'nun Milas ziyaretinde yaptığı toplantıda , konu gündeme getirilmiş , kendisine sunum dosyası verilmiştir . İlkokul ve sağlık merkezi yapımı için ödenek ayrılması ve projelendirme dahil girişim çabalarımız devam etmektedir. il sağlık müdürlüğünce yapılacak olan sağlık merkezinin ana yol güzergahına yakın olması da dikkate alınarak , bölgenin 112 acil merkezinin de , yapılacak olan bu tesisler içerisinde yer alacağı belirtilmiştir.

Emeği geçen Sn Muğla valimize , Milas Kaymakamımız Fuat Gürel'e , Milas Mal Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü Yetkililerine teşekkür ediyoruz...


07/01/2015 Okunma Sayısı: 1315Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Yayla
Köyümüzün kıymetli sakinlerinden Salih Tuzla'nın vefatından dolayı çok üzgünüm.Kardesimize Allahtan rahmet,kederli ailesine,yakınlarına ve köyümüze başsağlığı dilerim.Mehmet Yayla.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız