Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Muğla Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Muğla Namaz Vakti
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Boğaziçililer Mahallesini Temizlediler
 
 

http://www.milasonder.com/bogazicililer-mahallelerini-temizledi/

Boğaziçi Mahallesi Muhtarlığı ve Boğaziçi Köyü Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğinde yapılan çevre temizliği çalışmasına çok sayıda gönüllü yurttaş katıldı.

Boğaziçi Muhtarı ve Boğaziçi Köyü Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı İbrahim Köksal’ın çağrısıyla bir araya gelen yurttaşlar, Tuzla girişinden başlayıp köyün Maya çıkışına kadar olan geniş bölgede ambalaj atıklarını topladılar.

 

Kolları sıvadık

Milas Belediyesi’nin bütünilçeye hizmet götürmekte bazı güçlükler içinde olduğunu belirten yurttaşlar, “Bu nedenle köyümüzü bakımsızlıktan kurtarmak için kolları sıvadık” dediler.

 

Deniz-kıyı temizliği de

yapacağız

Muhtar Köksal ise, mahallelerinin sınırları içindeki sitelerin yöneticileriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda, her sitenin görevlendireceği bir personelin her ayın iki günü mahalledeki park-bahçelerin bakımı, temizliği, sulaması, ayrıca Pazaryeri ve Sağlık Merkezi çevresinde temizlik çalışması yapılacağını belirterek; “Önümüzdeki günlerde gönüllü yurttaşlarımızın katılımlarıyla bu kez deniz-kıyı temizliği de yapacağız. Milas Belediyesi’nin yetemediği, yetişemediği yerlerde bizler, çevre duyarlılığı olan vatandaşlar olarak sorumlulukla hareket etmek durumundayız. Bunun aksini düşünemeyiz. Bu çalışmalarımıza destek veren tüm mahalle halkıma, tüm site yöneticilerine ve sitelerdeki hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Güzel haberler gelmeye

başladı

Köksal, her sitenin kendi bölgesinde, yol kenarları ve boş arazilerde benzer temizlikleri yapacağını, köy içinde de her bir vatandaşın kendi evinin önünün temizliğinden sorumlu olduğunu da sözlerine ekleyerek; “Biz, biz olmayı becerebildiğimiz oranda daha sağlıklı, daha güzel yaşam alanlarına kavuşacağımızın bilincindeyiz. Bu arada, gerek Büyükşehir ve gerekse Milas Belediyelerimiz, yeni örgütlenme ve bağlı olarak hizmet modeline göre çalışmalarını sürdürüyorlar. Adım adım, belediyelerimizden güzel haberler gelmeye başladı. Bunların başında, Büyükşehir MUSKİ’den gelen ‘suyla ilgili’ olumlu gelişme haberlerini söyleyebilirim” dedi.

 

Çevre Dostu Ödülü

Bu arada, Boğaziçi Mahallesi Muhtarlığı ve Boğaziçi Köyü Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğinde bir başka çalışma da, mahalledeki yurttaşlar, işyerleri ve sitelerin kendi aralarında, üç ay gibi bir süre izlendikten sonra belirlenecek olanlarına ‘Çevre Dostu Ödülü’.

Bu konuda gerekli duyuruların yapıldığını belirten Boğaziçi Muhtarı İbrahim Köksal, ödüllendirmenin, çevre duyarlılığının geliştirilmesi bakımından önemli ve gerekli olduğunu dile getirdi.


20/08/2014 Okunma Sayısı: 1445Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Yayla
Köyümüzün kıymetli sakinlerinden Salih Tuzla'nın vefatından dolayı çok üzgünüm.Kardesimize Allahtan rahmet,kederli ailesine,yakınlarına ve köyümüze başsağlığı dilerim.Mehmet Yayla.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız